Život s knihou

Co jsem přečetla za listopad?

13. prosince 2016 v 17:43

Listopad je takovým nejhorším měsícem v zimním semestru. Člověk dohání, co může, plácá dohromady poslední prezentaci a poslední řádky seminárek za pět minut dvanáct. Pije jedno kafe za druhým a přesvědčuje se, že příští semestr bude lepším studentem a nenechá nic na poslední chvíli. Tak to bylo i u mě a vyšetřit si chvilku na čtení se stalo celkem profesionální disciplínou. Ještě, že existuje prokrastinace.

Co jsem přečetla za říjen?

5. listopadu 2016 v 12:52
Je to tak, říjen je za námi a pomalu spějeme ke konci roku. Pořád je ale spousta času na splnění různých výzev a přečtení několika (desítek?) knih. Dneska se pustím do rekapitulace za říjen, protože za říjen jsem zveřejnila pouze recenzi na Hybatele. Pokud ale sledujete můj Instagram, tak víte, že to nebyla jediná přečtená kniha.

Oblíbené knihy o závislostech

5. října 2016 v 9:50
Pokud si dobře pamatuji, na základní škole (někdy v osmé, deváté třídě) přinutilo většinu třídních nečtenářů ke čtení velké téma ZÁVISLOSTI a DROGY. Ve věku kolem 14, 15 let se toto téma probírá ve škole, děti jsou poučené o škodlivosti, čemu se mají a nemají vyhýbat, na koho se případně obrátit. Hezké. Ale nic podle mě nedokáže odradit víc, než příběh, nejlépe konkrétního člověka.

Přečteno za prázdniny

15. září 2016 v 14:04
Léto už je definitivně za námi. Přineslo mi především nápad na založení blogu (co se knižního světa týče). Jsem ráda, že jsem se k tomu konečně odhodlala. Nebudu to zbytečně prodlužovat, tak se pojďme podívat, co jsem o prázdninách všechno přečetla.

Čtení v tempu závodníka - cílová rovinka

31. srpna 2016 v 20:59
Týden je pryč a je tedy čas shrnout, jak dopadlo moje "multi čtení". Na konci článku vás ještě čeká malé informační okénko.

Čtení v tempu závodníka

24. srpna 2016 v 13:46
Krásnou středu všem knihomolům!

Konec srpna se nezadržitelně blíží a konec mého volna pomaličku taky. V knihovně se na mě smějí nepřečtené knihy a já se šíleně těším, až na ně přijde řada. Když totiž dočtu knihu, nastává poměrně dlouhé rozhodování, kterou číst jako další. Ptám se přítele, rozpočítávám, čtu dokola anotace a rozmýšlím, do které další se začtu. Nejradši bych totiž četla všechny najednou!

A tebe to čtení jako baví?

17. srpna 2016 v 17:59
Otázka, kterou už nejspíš slyšel každý knihomol. Mě jí nedávno položil můj kamarád a přesto, že jsem se zatvářila ve stylu "To si jako děláš srandu?", jsem vlastně nevěděla, jak mu tenhle koníček vysvětlit. A to mě vedlo k tomu se opravdu hluboce zamyslet.

Doba elektronická

10. srpna 2016 v 19:22
Člověk by si měl čas od času udělat radost. Knihomolská radost spočívá, v čem jiném, než v koupi knížky. A protože knihy jsou alfou a omegou knihomolského bytí, musí mít i své čestné místo. Takže jsem neváhala ani minutu a vybrala si krásnou novou knihovničku. Tudíž vzniklo moje pravé knihomolské geek doupě.

Dilema knihomolské

3. srpna 2016 v 10:42
Jako správný knihomol jsem dlouholetá členka naší městské knihovny. Ještě na základce jsem v knihovně trávila skoro každou chvilku a pak si ve škole četla pod lavicí. Znáte to. Z kapesného stačilo zaplatit pár korun a měla jsem přísun knížek na celé tři měsíce.

Cestovní trable knihomola

27. července 2016 v 11:20
A je tu první středeční článek, jupí! Dneska už sice vyšla recenze, ale zrovna se to tak sešlo a nechtěla jsem vás připravit ani o lovce hlav, ani o moje kávové kapky Usmívající se

Co, jak, proč?

25. července 2016 v 13:48
Proč jsem založila blog, pravidelnost článků a rubriky.
 
 

Reklama