Čtenářská výzva 2016 #4

3. října 2016 v 16:30 |  Seznamy
Vítejte u dalšího dílu o knihách ze čtenářské výzvy. Od minulého článku jsem se posunula jen o kousek. Nyní jsem na 65 % a do konce výzvy zbývají už jen tři měsíce. Tak snad to stihnu, musím se zamyslet, které další knihy do výzvy budu ještě číst.


Číslování odpovídá číslům z výzvy na databázi knih, můj profil najdete zde. Pojďme se na ty knihy podívat.

1. Kniha začínající stejným písmenem jako tvé křestní jméno - Clara Bensen: Nalehko
Nemohla jsem dlouho najít knihu, která by se hodila do téhle kategorie. Možná to bylo tak, že když jsem jí hledala, tak mě nic nenapadalo a když jsem hledat přestala, najednou vyšla tahle kniha. Své více méně zklamání jsem vyjádřila v recenzi. Ve zkratce - očekávala jsem víc cestopis a míň filozofování. Čekala jsem více popisu tak neobvyklého způsobu cestování.

11. Kniha od českého autora - Jana Jirásková: Zbláznila ses?
Tahle kniha mě naopak příjemně překvapila. Moc se mi líbila obálka, netradiční zpracování i autorčin styl psaní. Je o rodině, o lásce, o vztazích. Tahle témata tu jsou zpracovaná nevyumělkovaně a vážně jsem měla pocit, že dané situace znám. Je to kniha, která podle mě nejde úplně věkově zařadit. Můžu ji číst já i moje mamka. Sama jsem zvědavá, jak ji budu vnímat za několik let, kdy ji budu číst z jiné pozice.
Minirecenzi na tuto knihu najdete na facebooku.

18. Kniha o přátelství - Tom Michell: Co mě naučil tučňák
Kniha o velmi neobvyklém přátelství. O poutu, které se může vytvořit mezi člověkem a zvířetem. Příběh má velký potenciál, je netradiční a přesto mě nijak zvlášť nezasáhl. Zpočátku úsměvné vyprávění o příhodách s tučňákem se později střídalo s "cestopisem" o Argentině. Což by bylo rozhodně zajímavé, pokud bych si koupila cestopis. Taky mi tyto pasáže přišly zbytečně zdlouhavé a nedůležité.
Recenze zde.

20. Kniha od autora mladšího 30 let - Naoki Higašida: A proto skáču
A proto skáču je velmi zajímavá kniha o autismu. A to hlavně tím, že toto téma zde probírá autista. Není to klasický pohled odborníka, není to pohled člověka, který nějakého autistu zná. Jsou to odpovědi na otázky přímo od autistického člověka, který žije s touto nemocí každý den. Velmi citlivě osvětluje věci okolo svého chování, vnímání okolí a běžných věcí. Je totiž ohromný rozdíl, jak tyto věci vnímáme my a jak přímo autisté. Je to velmi otevřená kniha. A je skoro až nemožné, že takhle dokáže přemýšlet 13letý kluk (dnes 24letý).

Minirecenze na facebooku.

Do čtenářské výzvy mi zbývá přečíst ještě 7 knih. Rozhodně zařadím Lesní lišky, Farmu zvířat nebo Na Větrné hůrce. Do konce roku tedy vyjdou ještě dva články se čtenářskou výzvou. A jak jste na tom s plněním výzev vy?

Niky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama