Přečteno za prázdniny

15. září 2016 v 14:04 |  Život s knihou
Léto už je definitivně za námi. Přineslo mi především nápad na založení blogu (co se knižního světa týče). Jsem ráda, že jsem se k tomu konečně odhodlala. Nebudu to zbytečně prodlužovat, tak se pojďme podívat, co jsem o prázdninách všechno přečetla.


Začnu knihami z knihovny. Tam jsem si vypůjčila To prší moře od Radky Třeštíkové jako takový "předvoj" před Bábovkami. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla a naladila se na styl psaní, ale ve finále se mi kniha líbila a jsem zvědavá na další knížky od autorky. Dalším takovým "předvojem" byl Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel od Janase Jonassona. Humor téhle knihy se mi moc líbil a čekám, až se v knihovně uvolní další díly.

Poprask v sýrové uličce byl pro mě takřka nutností, protože Roberta Fulghuma jsem poprvé četla někdy před 6 lety a hrozně se mi líbil. Tudíž hned, co jsem zjistila, že je v knihovně, jsem pro něj běžela. Takovým podobným úlovkem je i PéeSko od Ani Geislerové. Hodně jsem o knize slyšela a naprosto splnila moje očekávání. Taky jsem se rozhodla vyzkoušet Jo Nesba a to pomocí knihy Lovci hlav. Tahle knížka mě taky moc bavila, byla plná napětí, měla dobrou zápletku a dobře se četla. Pravděpodobně vyzkouším i další knihy. To je celkem 5 knih z knihovny.

Pojďme na další část - knihy, které jsem si koupila a přečetla. (Protože koupit neznamená přečíst. Bohužel.) První knihou je Ready player one od Ernesta Clinea. Spojení světa počítačových her a knih se podle mě vydařilo. Will Grayson, Will Grayson od Davida Levithana a Johna Greena byla velká YA oddechovka, nicméně to určitě nebylo na nějaké wow. Skočila jsem taky do trošku vážnějšího tématu a to díky Hausfrau od Jill Alexander Essbaum. Grafické zpracování téhle knihy bylo hodně povedé a vůbec celý příběh byl takový neobvyklý a zajímavě pojatý.

Z téhle psychologické smršti jsem přeskočila na dvě fantasy a to Ódinovo dítě od Siri Pettersen a Jiskru v popelu od Saby Tahirové. Já prostě nedokážu říct, která z nich je lepší! Obě se mi moc líbili a hrooooozně se těšim na další díly. Stalker byl pro mě objevem Larse Keplera a musím říct, že výborným. Pak následovalo trošku zklamání od Toma Michella a knihy Co mě naučil tučňák. Asi jsem hold čekala něco víc, něco jiného. Naopak jsem si hned spravila chuť Ostrovem lhářů od E. Lockhart. A to byla kniha, která mi za léto utkvěla v hlavě asi nejvíc. To je 8 knih a celkem tedy 13.

S výběrem knih jsem spokojená, byla mezi nimi jen jedna, bez které bych se bývala obešla. Co mám v plánu číst dál, si můžete přečíst v příspěvku na facebooku.

Teď se už můžeme těšit na podzim, deku, teplý čaj/kávu/kakao a samozřejmě spoustu knih.

Tak zase zpátky ke knížce, knihomolové!

Niky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 15. září 2016 v 14:13 | Reagovat

Já jsem za léto přečetla asi dvacet knížek, tak moc jsem se o prázdninách nudila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama