Čtenářská výzva 2016 #3

7. září 2016 v 18:07 |  Seznamy
Vítejte u dalšího dílu o knihách ze čtenářské výzvy. Během uplynulého měsíce jsem se ve výzvě celkem posunula a momentálně mám splněno 60 %, juchů! Je tedy čas si představit další knihy, které jsem do výzvy zařadila. Číslování odpovídá číslům z výzvy na databázi knih, můj profil najdete zde. Pojďme se na ty knihy podívat.


7. Kniha, která byla zfilmovaná - Jonas Jonasson: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Dlouho jsem téhle knize odolávala a od tohoto autora nic nečetla. Když ale poměrně nedávno vyšel Zabiják Anders, tak jsem si řekla, že bych těmhle knihám mohla dát šanci. Neměla jsem od knihy skoro žádná očekávání a ani pořádně nevěděla o čem je. O to víc mě bavila. Líbila se mi zápletka, humor, hlavní postavy. Takové skoro až švejkovské chování "staříka". Pasáže vzpomínek a současnosti se skvěle prolínaly a dohromady tvořily osobnost a charakter staříka.

Podívala jsem se také na film a ten mě bohužel hodně zklamal. Kdybych knihu nečetla, tak by se mi nejspíš líbil. Knížce se ale rozhodně nevyrovná.

9. Kniha od veřejně známé osobnosti - Aňa Geislerová: P. S.
Tady jsem váhala, jestli sáhnout po Kafe a cigárku od Marie Doleželové nebo po P. S. Nakonec jsem si tedy vybrala P. S. a jsem za to ráda. Fejetony v této knize (alespoň jejich většinu) psala Aňa pro časopis Elle. Já si Elle nekupuji, takže pro mě byly úplnou novinkou a ani jsem nevěděla, jak Aňa píše. Rozhodně jsem nebyla zklamaná, naopak mě kniha hrozně bavila, byla velmi elegantní a psaná s nadhledem.

Celá recenze zde.

12. Kniha od autora píšícího pod pseudonymem - Lars Kepler: Stalker
Stalker mě zaujal jak anotací, tak obálkou a když jsem ho viděla v knihkupectví, musela ho prostě koupit. A to jsem ani nevěděla, že je to pátý díl série a že Lars Kepler je pseudonym pro manželský pár ze Švédska. Krimi román je to skvělý (nakladatelství Host má opravdu vytříbený vkus na knihy). Nedá vám spát, nebudete se moci odtrhnout a až zjistíte, kdo je stalker, budete zírat s otevřenou pusou.

Celá recenze zde.

Tak to jsou tedy další knihy z výzvy. Další tři vám brzo představím a pak už mi bude do splnění chybět pouze 8 knih.
Jaké knihy byste pro tyto kategorie zvolili vy? A máte nějaký tip na populárně naučnou knihu, kterou bych do výzvy měla zařadit?

Tak zase zpátky ke knížce, knihomolové!

Niky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Infinity Infinity | Web | 8. září 2016 v 22:37 | Reagovat

To je naprosto skvělá výzva! Stoletého staříka mám doma už asi 4 roky a stále tu knihu odkládám na někdy jindy, mám trochu strach, že mi nesedne.
P. S. byla nádherná kniha, která opravdu dokázala maximálně pohladit po duši a vykouzlit úsměv na tváři! :-)
Stalker mě také moc zajímá, četla jsem na tuto knihu jen samé pozitivní recenze. :)

Já osobně bych pro kategorii knihy, která byla zfilmována zvolila Než jsem tě poznala. U veřejně známé osobnosti bych stejně zvolila P.S. a u té třetí kategorie úplně nevím.

2 casproknihomola casproknihomola | 10. září 2016 v 14:07 | Reagovat

Mě výzva moc baví, udává mi tak trošku směr a třeba se dostanu ke knihám, které bych třeba jinak nepřečetla :-)

Stařík mě vážně moc bavil, ale je fakt, že je třeba mít podobný styl humoru jako autor.

Na Než jsem se tě poznala se teprve chystám, tak jsem na to zvědavá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama