Září 2016

Jak se hraje na Hřišti?

24. září 2016 v 1:04 Recenze
Švédská manželská dvojice pod pseudonymem Lars Kepler je známá především díky detektivní sérii s vyšetřovatelem Joonou Linou. Teď se ale pustili do něčeho nového. Do série Playground. Ve Švédsku vyšla kniha minulý rok, u nás nedávno pod nakladatelstvím Host.

Online románek z Vídně

18. září 2016 v 15:54 Recenze
O těchto knihách jsem slyšela celkem pozitivní recenze (hlavně na první díl) a zaujaly mě především díky tomu, že jsou to epistolární romány - tedy knihy psané v dopisech (tady konkrétně v emailech). Zajímalo mě, jak takový příběh může být postavený, jak autor dokáže všechno potřebné vtěsnat do rozhovorů dvou lidí, aniž by říkal něco okolo. V knihovně jsem si vypůjčila nové vydání obou dílů v jedné knize. Tohle vydání od nakladatelství Host, které vydalo oba díly i samostatně, má celkem 448 stran. Autorem knih je Daniel Glattauer.

Přečteno za prázdniny

15. září 2016 v 14:04 Život s knihou
Léto už je definitivně za námi. Přineslo mi především nápad na založení blogu (co se knižního světa týče). Jsem ráda, že jsem se k tomu konečně odhodlala. Nebudu to zbytečně prodlužovat, tak se pojďme podívat, co jsem o prázdninách všechno přečetla.

Nalehko

11. září 2016 v 13:00 Recenze
Jeden z hitů letošního léta. Nalehko od Clary Bensen. Ona a Jeff vyrazili na neobvyklou cestu (rozhodně pro většinu z nás). Na 213 stránkách najdete romantiku, nejistotu, krásná místa, problémy. Jo, a vážně se to stalo.

Čtenářská výzva 2016 #3

7. září 2016 v 18:07 Seznamy
Vítejte u dalšího dílu o knihách ze čtenářské výzvy. Během uplynulého měsíce jsem se ve výzvě celkem posunula a momentálně mám splněno 60 %, juchů! Je tedy čas si představit další knihy, které jsem do výzvy zařadila. Číslování odpovídá číslům z výzvy na databázi knih, můj profil najdete zde. Pojďme se na ty knihy podívat.

Čtení k maturitě #1 Audience

4. září 2016 v 19:14 Povinná četba nepovinně
A je tu první článek z rubriky Povinná četba nepovinně!
Rozborů klasických děl je všude spousta, tudíž jsem to chtěla udělat trošku jinak. Chci, aby studenti (maturanti) měli chuť klasiku číst a o to víc byli u zkoušky úspěšní. Budu Vám tedy přinášet hlavně důvody, proč daná díla číst.

Co mě (ne)naučil tučňák

2. září 2016 v 12:40 Recenze
Nakladatelství Noxi letos vydalo poměrně útlou knihu Co mě naučil tučňák od Toma Michella. Tato autobiografie s pohlednou obálkou s malým tučňákem má 203 stran.