Doba elektronická

10. srpna 2016 v 19:22 |  Život s knihou
Člověk by si měl čas od času udělat radost. Knihomolská radost spočívá, v čem jiném, než v koupi knížky. A protože knihy jsou alfou a omegou knihomolského bytí, musí mít i své čestné místo. Takže jsem neváhala ani minutu a vybrala si krásnou novou knihovničku. Tudíž vzniklo moje pravé knihomolské geek doupě.


Při rovnání knížek jsem narazila na svou stařičkou čtečku. Jednu dobu to byla moje opravdu vytížená společnice.

Dneska už jsou čtečky poměrně levné a spoustu toho zvládnou. Ta moje sice není podsvícená, ale která kniha je? Navíc je "inkoustová" - tudíž se z ní dobře čte a nebolí z toho oči. Já jsem totiž typ člověka, co nedokáže číst delší dobu z počítače (a myslím, že u tabletu bych to měla stejně). A výhoda mít spoustu knížek na jednom, snadno přenositelném, místě! Takže i 500 stránková bichle má jen pár gramů. A ještě se vejde do menšího batůžku. Spousta knih je dneska volně přístupných, což je také nesporná výhoda. Přístroj si pamatuje, kde jsem ve čtení skončila, takže odpadá neustálé hledání a ztrácení záložek. Pokud cestujete MHD nebo podobným prostředkem, tak tyhle vlastnosti rozhodně oceníte.

Každé pro má svoje proti. Já prostě miluju vůni knížek a to čtečka nikdy nedokáže nahradit. Mám ráda obracení stránek, ten pocit knihy v ruce. A protože dneska lidé často koukají do mobilu a počítače (včetně mě), ráda si od toho odpočinu a vezmu knížku do ruky. Hlavně je fajn, že vidím, jak stránky ubývají a kolik mi ještě chybí do konce.

A samozřejmě - nic nenahradí pohled na knihovnu plnou knih (ta moje si teda bude muset ještě chvíli počkat). Můžu si je jednoduše vzít do ruky, listovat v nich, podtrhávat oblíbené nebo zajímavé pasáže. Lepit do nich stickery s poznámkami a prostě je přivést do stavu PŘEČTĚNO. Papírová, reálná knížka u mě bude mít vždycky první místo.

Jaké jsou vaše preference? Máte raději knížku nebo čtečku? A víte vůbec o nějaké knížce, která by byla lepší v e-formě než na papíře?

A teď už rychle ke knížce (čtečce?), knihomolové!

Niky
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bichlička Bichlička | Web | 11. srpna 2016 v 9:57 | Reagovat

Poznámka první - kráááásný blog (ten novinový podklad, písmo nadpisu,....)
Poznámka druhá - já s těmi čtečkami nějak pořád bojuji a neumím jim přijít na chut. Papírovka je prostě papírovka, i když mi drtí ramena v batohu :-)

2 casproknihomola casproknihomola | 11. srpna 2016 v 10:38 | Reagovat

[1]:Mockrát děkuji a jsem ráda, že se blog líbí :-) Jinak já tu čtečku teď nepoužila asi rok. Asi na ní musím mít vyloženě náladu :-)

3 Gabriela Gabriela | Web | 13. srpna 2016 v 10:45 | Reagovat

Kniha nebo čtečka je jako být nebo nebýt. Oboje je fajn, čtečka je skladnější a kniha opravdovější,... chvíli jsem fungovala jen na čtečce, ale zas jsem se vrátila k papíru a je mi to milejší.

4 Lucky Lucky | 19. ledna 2017 v 9:36 | Reagovat

Vychytaná čtečka paměťových karet mnoha typů:

https://www.puhy.cz/ctecka-karet-cervena-ycr-2001rd-yenkee-77412.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama