Čtení v tempu závodníka - cílová rovinka

31. srpna 2016 v 20:59 |  Život s knihou
Týden je pryč a je tedy čas shrnout, jak dopadlo moje "multi čtení". Na konci článku vás ještě čeká malé informační okénko.


Pro osvěžení paměti - snažila jsem se číst dohromady P. S. (recenze tady), Co mě naučil tučňák a Eragona. Musím se přiznat, že tohle opravdu není můj styl čtení a pravděpodobně nikdy nebude. Když jsem si vybrala, co budu číst, nevěděla jsem, kterou knihou začít. Na kterou z těch tří mám vlastně náladu. P. S. se mi hodně líbilo, bylo to hodně oddechové, proto jsem většinou volila tuto možnost. Co mě naučil tučňák mě celkově moc neoslovilo (více očekávejte v recenzi). Neměla jsem tedy moc motivaci se k téhle knížce vracet. Z Eragona jsem přečetla jen jednu kapitolu.

Snažila jsem se přijít na to, jaký žánr zrovna chci číst (proto jsem zvolila tři úplně různé typy knih). Zjistila jsem ale, že přemýšlení mi ve finále zabralo nejvíce času. Kdybych měla jednu knihu, začetla bych se do ní. Knížku po knížce čtu celý život (přesněji od doby, kdy jsem se číst naučila). Tenhle experiment mě jen utvrdil v tom, že mám pokračovat. Knihy se mi sice obsahově nijak nepletly a pamatovala jsem si, kde jsem v příběhu skončila (což mě samotnou překvapilo), ale nebylo to ono. A taky mám pocit, že jsem je četla o něco déle, než kdybych je četla postupně.

Nakonec jsem stejně nejdřív dočetla P. S. a pak teprve tučňáka. A Eragon bude muset na dočtení nejspíš ještě chvilku počkat. Jsem ráda, že jsem to vyzkoušela, ale nevyhovuje mi to.

Informační okénko

Dnešek je dnem nepřečtených knih. Je to skvělá příležitost jak objevit zapomenuté knihy a motivace k tomu, je konečně přečíst. Už dlouho na mé poličce čekal na přečtení Lovec draků od Khaleda Hosseiniho. Dneska mu dávám druhou šanci. Tak do toho!

Dobrá zpráva pro všechny školou povinné, především maturanty. V rubrice Povinná četba nepovinně budou od září vycházet články týkající se maturitní četby. Chtěla bych je připravovat trošku jinou formou než klasické recenze a jsem zvědavá, co na to budete říkat. Na první se můžete těšit v neděli.

Na facebooku Čas pro knihomola budou čas od času vycházet takové minirecenze. Dneska si můžete přečíst první. Klasické recenze na tyto knihy psát nebudu. Pokud tedy chcete další tipy na čtení, můžete dát stránce like a nic vám neuteče.

Snažím se také opečovávat instagramový účet. Tam se dozvíte, které knihy zrovna čtu, jaké jsou moje knižní přírůstky a můžete si prohlížet moje (snad alespoň průměrné) snahy o nějaké pěkné fotky.


Dejte vědět, jestli jste se zapojili do dne nepřečtených knih a který příběh od vás dostal druhou šanci. A pak zase zpátky ke knížce, knihomolové!

Děkuji za Vaši přízeň, Niky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama