Čtenářská výzva 2016 #2

8. srpna 2016 v 14:42 |  Seznamy
A je tu další část ze čtenářské výzvy. Další tři knížky. Plnění výzvy jde pomaleji, než jsem čekala. Knížky, co momentálně čtu totiž, buď nesplňují požadavky, nebo je splňují pro kategorii, kterou už mám hotovou. Do konce roku zbývá ještě půl roku a to myslím bude na doplnění výzvy přece jen stačit.


Číslování opět odpovídá číslování výzvy. Tak si pojďme ty knížky představit!

8. Kniha, která má více než 400 stran - Radka Třeštíková: To prší moře
Pro tuhle kategorii nebylo tak těžké nějakou knížku najít. Vybrala jsem To prší moře. Je to v pořadí druhá kniha Radky Třeštíkové. Tato autorka má velmi osobitý styl psaní. V knížce se prolínají různé pasáže hrdinů (hlavních i vedlejších). Tyto části přibližují jednotlivé postavy a zároveň mají svou úlohu v celém hlavním příběhu. Řeší se tu rodinné tragédie, rodinné vztahy, pocity jednotlivých postav. Některé události jsou vylíčené z pohledů více postav, což je opravdu hodně zajímavé.

Celá recenze zde.

14. Kniha přečtená za jediný den - Karel Čapek: R. U. R.
Čapkovo dílo R. U. R. je, řekla bych, notoricky známé. Čapek zde poprvé používá slovo robot, které je pro nás dnes už běžné. Na dílo určitě spousta čtenářů narazí ve škole - je součástí maturitní četby. Na to, že kniha byla poprvé vydaná v roce 1920, je velmi nadčasová. Je tady poukázáno na nedůvěru vůči technologiím, na vztah člověka k umělé inteligenci. Ženská postava Heleny dodává příběhu jemnost a cit. Protože se jedná o drama, čte se knížka velmi dobře a rychle. Scénické poznámky nám pomáhají si celý příběh lépe představit. Téma je stále aktuální, myšlenka hluboká. A má jen 102 stránek.

15. Kniha s číslem v názvu - Richard Doetsch: Třináctá hodina
Tuhle knížku jsem si přečetla na základě doporučení a opravdu jsem nelitovala. V téhle detektivce se stanou dvě události, které spolu zpočátku nemají co dočinění. Vražda ženy a havárie letadla. Hlavní hrdina Nick, manžel zavražděné ženy a zároveň hlavní podezřelý, získává druhou šanci. Získává čas. Možnost změnit svůj osud, běh událostí. Čas je ale omezený a Nick musí přijít na to, kdo zavraždil jeho ženu, jak tomu zabránit a uskutečnit svůj plán. Skvělá zápletka, sci-fi prvky, napínavý děj a kapitoly rozdělené po hodinách. Rozhodně povedená detektivka, která si zaslouží vaší pozornost.

Zaujala vás některá z knížek? Některou z nich jste už četli?
Dejte vědět do komentářů a pak už zase rychle ke knížce, knihomolové!

Niky
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | E-mail | Web | 8. srpna 2016 v 16:24 | Reagovat

Já knižní výzvu na Databázi knih neplním, já si jí plním na Goodreads, kde si nastavím počet knih, které chci za rok přečíst, a je to.

Co se týče vzhledu blogu, tak abych řekla pravdu - působí to na mě tak, že to dělalo pětileté děcko v malování. Docela škoda, protože knižní blog by mohl být krásně vymazlený, kdyby si s tím někdo dal tu práci. Nechci tady samozřejmě hejtit, to ne, ale jen chci poukázat na to, že dneska jde vytvořit nádherný designově přijatelný blog, a nemít na něm obrázky, které vypadají jak namalované od mojí pětileté neteře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama